„Twórcza jesień – międzypokoleniowe warsztaty rękodzieła i krawiectwa”

 

Jesień w Być Blisko była bardzo twórcza a wszystko dzięki realizacji zadania publicznego dofinansowanego przez Urząd Miejski w Boguchwale. W ramach inicjatywy trwającej od 30 października do 20 grudnia odbyło się 10 spotkań warsztatowych rękodzieła artystycznego pn. „Kreatywka” – na które uczęszczały mieszkanki Boguchwały w różnym wieku. Spotkania były prowadzone przez instruktorkę rękodzieła artystycznego. Uczestniczki wykonały własnoręcznie przedmioty dekoracyjne, służące do ozdoby wnętrz, wiele z nich miała charakter jesienny i świąteczny zgodnie z czasem powstania. Panie wykonały min. ekologiczne stroiki na stół, bałwanki i skrzaty, ozdobne lampiony, dekoracyjne minichoinki, wianki na drzwi, świeczniki. Powstałe przedmioty zabierały do domów, można było je również podziwiać jako ozdobę Społecznej Kawiarni Klimatycznej w Miejskim Centrum Kultury w Boguchwale.

Równocześnie zgodnie z planem odbywały się warsztaty krawieckie, w których brały udział mieszkanki Boguchwały. Warsztaty były podzielone na cykliczne zajęcia dla kobiet, podczas których Panie wykonały pokrowce według prostej formy, spódnice według sporządzonego wykroju, uczyły się również odczytywać gotowe wykroje z pism krawieckich oraz wykonały proste przeróbki krawieckie. W 2 spotkaniach uczestniczyły również dzieci, jedno ze spotkań odbyło się w Szkole Podstawowej w Boguchwale angażując mamy i ich dzieci, na tych spotkaniach zostały sporządzone formy i uszyte ozdoby na choinkę z zakupionych na ten cel świątecznych tkanin.

Zarówno uczestniczki warsztatów rękodzieła jak i zajęć krawieckich uczestniczyły we wszystkich zajęciach bardzo aktywnie, są zadowolone z ich przebiegu i osiągniętych rezultatów oraz deklarują chęć kontynuacji zajęć w kolejnym roku.

Serdecznie dziękujemy Gminie Boguchwała za wsparcie naszych działań a wszystkim uczestniczkom gratulujemy twórczych sukcesów – bo nic tak nie cieszy jak stworzyć coś własnoręcznie wkładając w to całe swoje serce!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *